KONST / Litografier / Färglitografi 14077532
nr 1407 7532
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 3/40, daterad -76. Motivet: 20x28, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:43:47
1/7 20:49:14
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson